אודות הקרן

 ויסאם חמיס בן ה-17.5 נהרג בתאונה מצערת חודשים ספורים לפני תחילתו את מסלול לימודיו האקדמיים. ויסאם היה פעיל בולט בארגון אשר פעל למען דו-קיום בין האוכלוסיה היהודית לאוכלוסיה הערבית. עם מותו, כספי החסכון אשר יועדו ללימודיו הגבוהים, שימשו למתן המלגות הראשונות של הקרן. מאז, קרן המלגות לערבים ויהודים על שם ויסאם חמיס המשיכה להעניק מאות מלגות מידי שנה – כאשר בשנת 2008 הגיע מספר הזכאים למעל ל-700.

חזון וערכים

 • קריאה לשוויון ודו-קיום בין יהודים לערבים: מתחילת דרכה, הקרן נשאה לנגד עיניה את המטרה להעניק מלגות ליהודים וערבים, ואכן היא מעניקה מלגות באופן שוויוני לשתי האוכלוסיות. מקבלי המלגות הינם מנהיגי המחר של ישראל, ונושאים את בשורת השוויון והדמוקרטיה. הם מייצגים ערכים אלו לאורך לימודיהם הגבוהים.


הקרן משמשת כמודל ליחס שוויוני והוגן אל מול נגע האפליה שלא פס מן החברה הישראלית. הצלחתו של המודל אותו מציעה הקרן הוא אות למדינה כי דו-קיום אמיתי בין יהודים לערבים הוא אכן אפשרי בישראל.
 

 • מחויבות עמוקה להשכלה גבוה: פעילות קרן המלגות לערבים ויהודים על שם ויסאם חמיס התאפשרה בזכות חזונו של ויסאם והשקעתו בחינוך מגיל צעיר,וממשיך להוות כוח מניע מאחורי פעילותה של הקרן בבואה לקדם ולתמוך בהשכלה גבוהה בקרב דור העתיד של החברה הישראלית. הקרן מאמינה שהשכלה גבוהה היא עמוד השדרה של חברה מודרנית ומתקדמת במדינת ישראל. 

חדשות הקרן

 • צריכים מלגה? קרן לדו קיום מזמינה אתכם לפנות
  הקרן הערבית היחידה המחלקת מלגות לערבים ויהודים, מזמינה אתכם להגיש מועמדות. "את הכסף שבני ז"ל חסך ללימודים, הקדשנו להקמת קרן לזכרו שתתמוך בדו-קיום בהמשך לדרך בה הלך", מספר לאפי חמיס, שגייס מיליוני שקלים לטובת המטרה [קרא עוד]
 • דו-קיום בצל מלחמה
  דווקא האזרחים היהודיים צריכים להבין את מצבם המורכב של ערביי ישראל שקרוביהם נמצאים גם בעזה, ואת זכותם למחות באופן דמוקרטי [קרא עוד]
 • קרן השתלמות ככה לכל המגזרים באוכלוסייה, היא נקודת האור לאזרחי מדינת ישראל
  שר השיכון לשעבר ח"כ מאיר שטרית
 • אנו מעריכים מאוד את תרומתכם הנדיבה לקידום חינוך ועידוד תלמידים להמשיך את לימודיהם
  סטודנטים מכפר רג"ר
 • אני מאוד גאה בכך שהקרן מעניקה מלגות לחינוך לערבים וליהודים . כל ההזדמנויות בישראל צריכה להיות שוויונית
  לאפי חמיס, יו"ר קרן
 • בגללך סטודנטים ואנשי הסגל , ערבים ויהודים , יצאו למסע משותף למחנות השמדה בפולין
  דורית פרטופי דיקן הסטודנטים, המכללה אקדמית צפת
 • טכס נגע ללבי ,וחיזקה את האמונה שלי, כי בדרך לשלום ואחדות תמיד מתחילה בחינוך
  סטודנט יהודי מרחובות
סיגמא ספייס בניית ארתי אינטרנט